Polski Deutsch

 Chór, choć z założenia  jest zespołem koncertowym, a nie festiwalowo – konkursowym, zaznaczył również swoje istnienie na kilku przeglądach i festiwalach, otrzymując nagrody, wyróżnienia i podziękowania.

 

Po dwóch latach pracy nad emisją głosu i interpretacją utworów chórzyści zaprezentowali się po raz pierwszy w  Przeglądzie Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Gorzowie Wlkp., zdobywając tytuł laureata. Tym wyróżnieniem chór nagradzany był  w latach 1997, 1998, 2000, 2002.

 

Kolejnym osiągnięciem było przyznanie zespołowi, jako laureatowi w kategorii chórów, pucharu i nagrody Prezydenta Gorzowa Wlkp. na festiwalu Kresowiana w latach 1997, 2000, 2001. 

 

Wojewoda Gorzowski  wyróżnił chór główną nagrodą za osiągnięcia w amatorskim ruchu artystycznym w latach 1996, 1997, 1998.

 

W uznaniu profesjonalizmu i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta, na wniosek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Chóru Cantabile, przyznano w 2005 roku uchwałą Rady Miasta ODZNAKĘ HONOROWĄ Miasta Gorzowa Wlkp. za wybitne zasługi dla rozwoju miasta.

W 2014 roku chór został uhonorowany przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, panią  Malgorzatę Omilanowską, Honorową Odznaką  ZAŁUŻONY  DLA  KULTURY  POLSKIEJ.

2017 rok -  wyróżnienie chóru Nagrodą Przezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ora statuetką "MOTYL"

W 2018 roku - chór wyśpiewał  na Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie SREBRNE PASMO i otrzymał NAGRODĘ SPEJALNĄ  za najlepiej wykonany utwór Stanisława Moniuszki.

Na Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów /Szczecin 2019/ zajął I MIEJSCE w kategorii chórów mieszanych oraz otrzymał NAGRODĘ SPECJALNĄ za najlepiej wykonany utwór obcego kompozytora.

 

 

Ponadto chór został wyróżniony przez:

 

 - Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielnej Górze nagrodą - sesją nagraniową za udział w Wojewódzkim Spotkaniu Wykonawców Piosenki Kresowej  Kresowiana 99

 

 -  Polski Związek Chórów i Orkiestr  Macierz w Poznaniu dyplomem uznania za zasługi w rozwoju amatorskiego ruchu muzycznego - 1999 rok

 

 - Wojewodę Lubuskiego Helenę Hatkę podziękowaniem za wkład w obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gorzowie Wlkp. w 2008 roku

 

 -  Prezydenta Gorzowa Wlkp. Tadeusza Jędrzejczaka podziękowaniem za wkład wniesiony w przebieg obchodów 750-lecia miasta Gorzowa Wlkp.

 

 -  dyplomami  i podziękowaniami za udział w polsko - niemieckich festiwalach  chóralnych

 

 -  listami gratulacyjnymi z okazji jubileuszu 20 - lecia pracy artystycznej

-  listami gartulacyjnymi z okazji 25-lecia pracy artystycznej